10m AIR ARM,ARW,ARJM,ARJW,ARV,R SH2-RESULTS - QUALIFICATION RELAY 6

1 84 385 DAMHOLT Mikkel DEN,Talentcenter Vest ARJM 102.8 104.7 103.7 105.5 104.7 103.1 624.5 QF
2 86 387 KARLSEN Benjamin Tingsrud NOR,Kisen MSL ARJM 105.1 103.3 104.3 104.7 104.0 102.4 623.8 QF
3 54 355 KIURU Matias FIN,Finnish Shooting Sport F ARJM 104.5 103.1 104.5 103.4 103.6 102.1 621.2 QF
4 101 341 FRIMAN Cristian FIN,Esbo skytteförening ARJM 104.0 103.6 100.4 104.5 102.4 105.3 620.2 QF
5 71 373 LÅNGSTRÖM Sebastian FIN,Kyrkslätt Skf ARJM 103.9 101.6 102.4 103.7 102.6 104.5 618.7 QF
6 105 345 GRYDÉN William SWE,Vaksala Skytteförening ARJM 103.0 103.7 100.7 104.5 102.8 103.7 618.4 QF
7 55 342 SAHLIN Erik SWE,I 16/LV 6 Skytteförening ARJM 104.1 102.7 100.9 104.0 102.7 102.6 617.0 QF
8 77 378 NIELSEN Emil DEN,Aalborg Skyttekreds ARJM 102.0 103.8 101.4 101.3 104.3 103.7 616.5
9 87 335 JOHANSSON Albin SWE,Lekvattnet-Torsby Skytte ARJM 102.7 101.7 103.4 104.7 100.5 103.4 616.4
10 91 330 GRIMSRUD Sigmund NOR,NTG Kongsvinger ARJM 102.6 102.7 103.9 103.6 102.1 101.5 616.4
11 90 332 NORDHAGEN Vegard NOR,NTG Kongsvinger ARJM 101.5 101.2 104.4 101.9 101.5 104.4 614.9
12 50 351 KOSKELA Riku FIN,Kankaanpään Ampumaurheil ARJM 101.3 102.6 102.9 103.2 103.8 101.0 614.8
13 109 347 TEISRUD Aleksander NOR,NTG Kongsvinger ARJM 100.2 103.2 101.5 103.5 104.5 101.6 614.5
14 107 331 HEGG Jon-Hermann NOR,NTG Kongsvinger ARJM 99.6 104.2 101.8 102.8 102.1 103.7 614.2
15 102 342 OLSEN Oliver Gylta NOR,Fredrikstad MSL ARJM 103.1 103.6 104.9 103.5 100.3 98.7 614.1
16 57 358 SÖDERLUND Emanuel SWE,Kristinehamns Skytteföre ARJM 102.2 102.0 101.3 101.9 102.0 100.1 609.5
17 103 343 KOOTA Luukas FIN,Esbo skytteförening ARJM 100.0 100.3 102.0 101.6 101.4 101.4 606.7
18 48 349 KLEMMEDSSON Viktor SWE,Christianstads Skyttesäl ARJM 99.8 103.0 103.8 100.6 99.9 99.5 606.6
19 74 376 ERIKSSON Linus SWE,Delsbo-Bjuråker Skyttefö ARJM 103.2 99.7 100.8 100.9 100.0 101.8 606.4
20 83 384 WARRER Mikkel DEN,Ballerup Skf ARJM 99.9 102.1 101.4 100.7 99.2 102.2 605.5
21 85 386 TOLLSTERN Simon SWE,Söraby Skytteförening ARJM 98.8 100.2 99.5 100.9 102.1 102.7 604.2
22 78 379 BYBERG Tore NOR,Meråker IR ARJM 101.3 100.1 100.7 99.7 101.6 100.7 604.1
23 99 339 STENER Åke SWE,Aspås Ungdomsskyttefören ARJM 98.2 99.5 102.0 99.9 102.5 101.8 603.9
24 106 346 RÖJGREN Jonathan SWE,Tvååkers Skyttegille ARJM 101.7 102.4 101.0 99.5 99.5 99.6 603.7
25 89 327 PÖSL HYVÄRINEN Alexander SWE,Fagersta Ungdomsskyttefö ARJM 100.7 98.2 102.0 102.4 100.4 99.8 603.5
26 94 417 KLING Oskar SWE,Tvååkers Skyttegille ARJM 102.0 98.8 102.5 100.8 99.8 98.8 602.7
27 73 375 MÖLLER Albin SWE,Mönsterås Skytteförening ARJM 99.7 98.5 101.2 100.4 102.6 99.9 602.3
28 56 357 JONSSON Mattias SWE,Forsa Skytteförening ARJM 101.3 102.1 102.0 99.9 96.0 98.8 600.1
29 68 368 NILSSON Jesper SWE,Arvika Skyttegille ARJM 99.8 98.1 100.3 100.9 98.7 98.1 595.9
30 96 334 JOHANSSON Viktor SWE,Värnamo Skytteförening ARJM 102.5 96.6 100.3 99.9 97.3 98.1 594.7
31 69 369 WESTBERG Kevin SWE,Söderala Allmänna Idrott ARJM 98.6 98.8 99.1 99.0 97.2 100.3 593.0
32 64 364 DJUPENSTRÖM Axel SWE,Gefle Frivilliga Skarpsk ARJM 98.4 96.3 97.8 103.5 97.9 98.8 592.7
33 61 362 ELVING BRUCE Oliver SWE,Kristinehamns Skytteföre ARJM 98.7 96.1 100.6 102.3 97.3 96.1 591.1
34 51 352 HANHINEVA Isac SWE,Kävlinge Sportskytteklub ARJM 98.8 96.5 98.1 97.9 101.7 98.0 591.0
35 104 344 LILLENG Lars NOR,NTG Kongsvinger ARJM 99.5 95.4 100.4 98.7 98.3 97.2 589.5
36 100 340 TOLLEBÄCK David SWE,Halmstad/Snöstorp Skytte ARJM 98.0 98.0 97.8 97.6 97.6 99.5 588.5
37 81 382 LARSSON Alexander SWE,Ludvika Skytteförening ARJM 99.4 101.5 93.5 98.2 98.1 97.4 588.1
38 79 380 HÄGGLUND Emil SWE,Ludvika Skytteförening ARJM 98.7 98.3 99.5 99.0 94.6 97.3 587.4
39 47 348 BJÖRNSSON Tony SWE,Värnamo Skytteförening ARJM 100.0 97.4 96.7 96.4 96.3 99.7 586.5
40 108 328 HELENIUS Mikko FIN,NoSA ARJM 94.7 95.9 102.6 96.3 98.3 97.3 585.1
41 97 337 OLOFSSON Jonas SWE,Aspås Ungdomsskyttefören ARJM 97.6 98.0 99.1 97.4 94.8 97.5 584.4
42 75 336 NYBERG Hugo SWE,Drängsmarks Skytteföreni ARJM 100.3 95.5 96.8 98.4 94.2 94.3 579.5
43 88 388 AHLM Jonathan SWE,Söraby Skytteförening ARJM 95.6 96.5 100.3 95.3 95.6 96.1 579.4
44 59 360 CEDERGREN Isac SWE,Christianstads Skyttesäl ARJM 98.6 95.8 97.1 97.7 93.0 97.0 579.2
45 66 366 ROSELL John SWE,Dalstorps Skytteförening ARJM 96.4 99.2 95.1 92.5 94.9 99.5 577.6
46 49 350 MODIGH Malte SWE,Stenkumla Skyttegille ARJM 93.4 95.4 94.4 98.7 95.2 99.9 577.0
47 82 383 HASLER Balder Lia NOR,Krapfoss SSL ARJM 97.0 99.6 93.8 97.5 96.0 91.1 575.0
48 67 367 LINANDER Eddie SWE,Gefle Frivilliga Skarpsk ARJM 94.7 95.1 96.6 92.9 95.1 97.0 571.4
49 52 353 LENNRUD Sebastian SWE,Arboga Skyttegille ARJM 97.8 92.6 93.6 93.5 93.5 97.6 568.6
50 63 333 LINDBLAD Jan SWE,Dalstorps Skytteförening ARJM 93.0 95.8 92.5 92.9 95.5 97.3 567.0
51 76 377 GRIMSRUD Vebjørn NOR,Krapfoss SSL ARJM 96.0 88.4 95.5 93.0 94.0 88.7 555.6
52 98 338 WALLIN William SWE,Aspås Ungdomsskyttefören ARJM 93.7 90.6 87.2 91.1 93.7 92.0 548.3
53 53 354 JOHANSSON Elias SWE,Anderstorps Skytteföreni ARJM 88.7 89.7 75.5 88.5 92.7 86.1 521.2
54 80 487 ANDERSSON Kattis SWE,Älmhults Skytteförening ARV 99.7 98.4 94.9 96.1 389.1
95 329 LÅNG Jimi FIN,Kankaanpään Ampumaurheil ARJM DNS

MLRes - www.megalink.no 20:42 - 06.01.2018